Bel Colle – Piemonte

Vinařství Bel Colle pochází z obce Verduno, situované v denominaci Barolo, nedaleko věhlasné Alby bylo založeno v roce 1976 bratry Francem a Carlem Pontiglionovými a jejich přítelem Giuseppem Priolou. Dokonalá symbióza milovníků vína, regionu a jejich vlastní země se promítá ve snaze o oživení regionu Alta Langha a se snahou o výrobu co nejvíce typických regionálních produktů. Hlavním mottem vinařství Bel Colle však zůstává, a to i s pokorou a s respektem, že vše je hlavně díky Matce Přírodě a její velkorysosti… Nemalou zajímavostí tohoto vinařství je, že jsou dvorním dodavatelem vín pro společnost Ferrero sídlící nedaleko.

Vína Bel Colle jsou vyráběna především z odrůd Nebbiolo, Barbera, Arneis a Moscato a vznikají tak skvělá vína, ať už pro každodenní pití, či vína k zvláštním příležitostem – Barolo, Barbaresco.

Moscato d´Asti DOCG

349vč. DPH
  • Bel Colle

Roero Arneis DOCG

365vč. DPH
  • Bel Colle

Bílé sladké víno z oblasti Piemont. Vyrobeno z odrůdy Moscato 100%. Typické sladké a příjemně perlivé bílé víno regionu, které je oblíbené po celém světě nejen v letním teplém období. Voňavý a ovocný muškát nabízí příjemné osvěžení v létě u bazénu či třeba vhodný doprovod ke krémovým dezertům nebo sorbetům. A to vše s pouhými 5% alkoholu!

Barva je tmavší žlutá, buket je aromatický, akácie, pomeranč. V chuti svěží, sladké a harmonické. Toto víno se hodí jako aperitiv, ke krémovým dezertům nebo sorbetům. Teplota podávání 6-8°C. Víno je připraveno ke konzumaci, ve správných skladovacích podmínkách vydrží až 2 roky.

Alkohol: 5.5%

Karton 6ks

Bílé suché víno. Raritní a zároveň typické víno oblasti Piemont, vyrobené ze stejnojmenné odrůdy – Arneis 100% – která roste na písčitých kopcích Langa a Roero. Tato vína jsou primárně určena pro okamžitou konzumaci, vychutnáte si je tedy nejlépe když jsou mladá a jiskrná.

Barva je světle žlutá se zelenkavými odlesky, buket je velmi ovocný, příjemný a lahodný. V chuti suché, elegantní, lehce pikantní a s tóny bylinek. Toto víno se hodí jako aperitiv, k předkrmům, případně k pokrmům z ryb.

Alkohol: 11%

Karton 6ks

Barbera d´Alba Superiore DOC Le Masche

419vč. DPH
  • Bel Colle

Langhe Nebbiolo DOC

339vč. DPH
  • Bel Colle

Červené suché víno z oblasti Piemont. Vyrobeno z odrůdy Barbera 100%. Typické červené víno oblasti Langhe s čistým ovocným projevem ve vůni i v chuti. Zrálo 14 měsíců v dubových sudech a poté 6 měsíců v lahvi.

Barva vína je rubínová, postupem času bude přecházet až do granátové. Buket je intenzivní, ovocný s tóny švestek a višní. V chuti plné, se znatelnou kyselinkou a lehkým taninem. Toto víno se hodí k masovým pokrmům na rajčatovém základu, zvěřině a s postupným zráním i k vyzrálým sýrům. Teplota podávání 18°C. Víno je připraveno ke konzumaci, ve správných skladovacích podmínkách vydrží 5-10 let.

Alkohol: 14%

Karton: 6ks

Červené suché víno vyrobené z odrůdy Nebbiolo je sklizeno jako ještě relativně mladé. Má rubínovou barvu, vůně je odrůdově charakteristická a podobná Pinot Noir, avšak je i intenzivní, delikátní, s fialkovou i a malinovou vůní. Má suchou chuť a je sametové a harmonické s dobře vyváženým tělem. Vynikající s teplými předkrmy, těstovinami, grilovanými masy a čerstvými sýry. Doporučujeme podávat při teplotě 18-20°C.

Aroma ovocné, s tóny malin a fialek. Chuť je suchá až příjemně nasládlá a velmi ovocná. Párování – grilovaná masa, čerstvé sýry. Vhodné k okamžité konzumaci, ale i 2-3 leté archivaci.

Alkohol: 14%

Karton: 6ks

Barbaresco DOCG

669vč. DPH
  • Bel Colle

Barolo Simposio DOCG

869vč. DPH
  • Bel Colle

Červené suché víno. Hrozny Nebbiola pro Barbaresco pochází z vinice, která se nachází mezi Treisem a Barbarescem. Nižší zátěž na keřích více než 40 let staré vinice v kombinaci s tradičním zráním ve velkých sudech ze slavonského dubu (2 roky) přináší dokonalou eleganci a harmonii v každém doušku.

Barva vína je granátová s oranžovými odlesky. Buket je intenzivní, ovocný. V chuti višně, černý pepř a lékořice. Plné s pevnou tříslovinou a delší dochutí. Toto víno se hodí k pečením, zvěřině a vyzrálým sýrům. Teplota podávání 18-20°C. Víno je připraveno ke konzumaci, ve správných skladovacích podmínkách vydrží dalších několik let.

Alkohol: 14.5%

Karton 6ks

Červené suché víno z oblasti Piemonte. Víno je složeno z odrůdy Nebbiolo (100%), sesbírané z jedné parcely, které roste v obci Verduno, nedaleko La Morry a proslulé Alby. Moderní Barolo, jež zraje po dobu tří let ve velkých dubových sudech.

Barva granátově červená s oranžovými odlesky. Ve vůni klasické Nebbiolo, kořeněné s výraznou třešní a lékořicí v harmonii s černým pepřem a hřebíčkem. Na Barolo spíše lehčího rázu. V dochuti pevné a živé. Toto víno se hodí k červeným masům, zvěřině a zralým sýrům. Teplota podávání 18-20°C. Doporučujeme dekantovat minimálně 2h. Víno je připraveno k vypití i k několikaleté archivaci (přibližně až do 2029).

Alkohol: 14.5%

Karton 6ks

Barolo Monvigliero DOCG

929vč. DPH
  • Bel Colle

Barolo “Monvigliero” pochází ze stejnojmenné vinice ve Verdunu, která má plochu pouze 1,3 hektaru. “Monvigliero” patří k jedněm z nejlepších poloh v okolí Verduna a při sklizni je kladen vysoký důraz na kvalitu vybraných hroznů a na jejich vynikající vyzrálost. Poté stárne nejméně tři roky ve velkých dubových sudech.

Široké aroma květin, červeného ovoce a koření. Plná a sametová chuť, velmi suché a harmonické Barolo v nejlepší kondici. Hodí se především k červeným masům a zvěřině. Teplota podávání 20°C. Doporučujeme dekantovat minimálně 2h. Možnost archivace až 20 let.

Alkohol: 14%

Karton 6ks