Cortaccia-Kurtatsch – Alto Adige

Vinařství Cortaccia – Kurtatsch je jedno z nejstarších vinařství oblasti Alto Adige. Je také ceněno pro vysokou kvalitu produkovaných vín, která každoročně získávají ocenění na nejprestižnějších mezinárodních soutěžích. Vinohrady jsou unikátní svou různorodostí podloží a nadmořské výšce, která se pohybuje mezi 220 až 900 metry nad hladinou moře. Filosofie vinařství je vyrábět prvotřídní vína, která vyjadřují místo kde vznikají, v té nejlepší možné míře.

Pinot Bianco DOC

329vč. DPH
  • Cortaccia-Kurtatsch

Pinot Grigio DOC

329vč. DPH
  • Cortaccia-Kurtatsch

Bílé suché víno z oblasti Alto Adige. Víno je vyrobeno z burgundské odrůdy Pinot Bianco, o které byla v oblasti Alto Adige zmínka již před 150 lety. Vinice se nachází v nadmořské výšce 400-650m.

Žlutá barva se zelenkavými odlesky, v aroma jablíčka a hrušky, v chuti svěží a minerální s příjemnou kyselinkou. Vhodné jako aperitiv, k lehkým předkrmům, rybám a lehce kořeněnému bílému masu. Teplota podávání 8-10°C.

Alkohol: 13%

Karton 6ks

Bílé suché víno z oblasti Alto Adige. Víno je složeno z odrůdy Pinot Grigio (Rulandské šedé), které je v oblasti Alto Adige vysazováno již od 19. století, je zde tedy téměř „doma“. Vinice se nachází v nadmořské výšce 220-650m, víno v sobě uceluje mineralitu a svěžest z horské oblasti s výrazným extraktem a potenciálem hroznů z údolí.

Světlá žlutá barva, aroma angreštu a lipového květu, v chutí svěží a minerální. Vhodné jako aperitiv. Vyzkoušejte s grilovanou rybou, mořskými plody nebo houbami. Teplota podávání 8-10°C.

Alkohol: 13%

Karton 6ks

Chardonnay DOC

329vč. DPH
  • Cortaccia-Kurtatsch

Pinot Grigio Penonér DOC

539vč. DPH
  • Cortaccia-Kurtatsch

Bílé suché víno z oblasti Alto Adige. Víno je složeno z odrůdy Chardonnay. Vinice se nachází v nadmořské výšce 280-450m, výrazné změny teplot mezi dnem a nocí dávají tomuto Chardonnay bohatou aromatičnost.

Žlutá barva se zelenkavými odlesky, aroma exotického ovoce, v chuti svěží a pevně strukturované s příjemnou kyselinkou. Vhodné jako aperitiv, k lehkým předkrmům, rybám a bílému masu. Teplota podávání 8-10°C.

Alkohol: 13%

Karton: 6ks

Bílé suché víno z oblasti Alto Adige. Víno je složeno z odrůdy Pinot Grigio (Rulandské šedé), které je v oblasti Alto Adige vysazováno již od 19. století, je zde tedy téměř „doma“. Vinice se nachází v nadmořské výšce 500-700m v okrese Penon, která je charakteristická večerním větrem, který velmi ochlazuje a způsobuje teplotní výkyvy mezi dnem a nocí. Víno zraje z 20% v barikových sudech a z 80% v nerezu.

Slámově žlutá barva se zelenkavými odlesky, ve vůni mandarinky, žluté broskve, hrušky a čerstvá jablíčka. Komplexní, strukturovaná chuť, delší slaná, minerální a ovocná dochuť. Vyzkoušejte s grilovanou rybou, mořskými plody nebo houbami. Teplota podávání 8-10°C. Vhodné k okamžitému vypití i  cca 4-6 leté archivaci.

Alkohol: 14%

Karton: 6ks

Sauvignon Kofl DOC

539vč. DPH
  • Cortaccia-Kurtatsch

Lagrein DOC

369vč. DPH
  • Cortaccia-Kurtatsch

Bílé suché víno z oblasti Alto Adige. Víno je vyrobeno z hroznů odrůdy Sauvignon. Vinice se nachází na velmi příkrých svazích v nadmořské výšce 480-650m. Víno zraje v dubových sudech na jemných kalech, díky tomu víno získá na komplexitě a bohatosti.

Světlá žlutá barva se zelenkavými odlesky. Aroma angreštu a černého rybízu, v chutí plnější, minerální s delší dochutí. Vyzkoušejte s grilovanou rybou nebo mořskými plody. Teplota podávání 10-12°C. Vhodné k okamžitému vypití nebo archivaci 4-6 let.

Alkohol: 14%

Karton 6ks

Červené suché víno z oblasti Alto Adige. Víno je vyrobeno z odrůdy typické pro tuto oblast – Lagrein. Víno zraje částečně dubových sudech.

Tmavě granátová barva. Bohaté, plné a sametové víno. Lehce kořeněné tóny se šťavnatou tříslovinou dávají vínu delší příjemné zakončení. Červená masa, zvěřina, divoká pernatá zvěř nebo vyzrálé sýry. Teplota podávání 16-17°C. Vhodné k okamžitému vypití i archivaci až 5 let.

Alkohol: 13%

Karton 6ks