Le Berne – Montepulciano

Vinařství Le Berne, které se nachází u městečka Montepulciano a vyrábí vynikající a opulentní červená vína. Hlavní část produkce jde samozřejmě jak na Rosso tak Vino Nobile di Montepulciano. Vino Nobile Riserva se pak vyrábí jen v těch nejlepších ročnících. Název Le Berne pochází z etruského slova Verna nebo Verena, což v překladu znamená „pahorek pro přezimování“.

Vinařství obhospodařuje asi 16 hektarů vinic. Půda, na které se víno rodí, je z období pliocénu, poslední geologické epochy období třetihor. Obsahuje množství schránek třetihorních tvorů a kamenů a nachází se v nadmořské výšce 350 m.n.m. Tato poloha a půda dávají skvělé podmínky pro vznik hutného, strukturovaného červeného vína. Hlavní zde produkovanou odrůdou je Sangiovese, menší plochy potom rodí hrozny Mammolo a Colorino.

Rosso di Montepulciano DOC

315vč. DPH
  • Vinařství Le Berne

Vino Nobile di Montepulciano DOCG

469vč. DPH
  • Vinařství Le Berne
Červené suché víno z Toskánska. Vyrobeno ze 100% odrůdy Sangiovese. Mladší bratříček známějšího a slavnějšího Vino Nobile di Montepulciano. Období sklizně začíná první týden v říjnu. Po maceraci, při maximální teplotě 28 ° C, zraje víno tři měsíce v nových dubových sudech a další 4 měsíce potom dozrává v lahvi než jde do prodeje.

Je to víno rubínově červené barvy se sklonem k purpurové. Jeho ovocné aroma je velmi čisté a vyvážené. V chuti je mladé, třešňové s velmi příjemnou a svěží tříslovinkou. Vhodné k těstovinám s masovými omáčkami (pici al ragù), ale skvěle doprovodí téměř každé jídlo. Teplota podávání 16-18°C. Vhodné k vypití mladé, ale vydrží minimálně další 2 roky.

Obsah alkoholu: 14%

Karton: 6ks

Červené suché víno z Toskánska. Vyrobeno ze 100% odrůdy Sangiovese. Hrozny po sklizni zůstávají dlouho macerovány na slupkách, vše probíhá při řízené teplotě do 30 C. Víno následně zraje 24 měsíců v dubových sudech (z čehož 60% ve 25 hl sudech a 40% v malých francouzských dubových sudech). Víno poté dozrává v lahvi minimálně 6 měsíců, než může jít do prodeje.

Víno rubínově červené barvy se sklonem k purpurové. Jeho ovocné aroma je velmi čisté a vyvážené, s velmi příjemnou tříslovinkou. Před konzumací nechte víno buď nějakou chvíli dýchat v otevřené lahvi, případně jej dekantujte. Mnohem lépe rozvine svůj skutečný potenciál.

Obsah alkoholu: 14%

Karton: 6ks