Monte del Frá – Valpolicella

Vinařství Monte del Frá z oblasti Veneto. Vlastníkem tohoto vinařství je rodina Bonomo, která obhospodařuje cca 120 hektarů vinic v okolí obcí Sommacampagna a Fumane. V Sommacampagna a jejím okolí se nachází skvělé polohy na regionální bílá vína ovlivněná mikroklimatickými i půdními podmínkami a v okolí Fumane zase naopak na typická venetská červená vína z hornatějších poloh Valpolicella Classico.

Custoza DOC

255vč. DPH
  • Monte del Frá

Bardolino Chiaretto DOC

249vč. DPH
  • Monte del Frá

Bílé suché víno z oblasti Veneto. Odrůdové složení: 40% Garganega, 20% Trebbiano Toscano, 10% Tocai Friulano, 20% Cortese a 10% Chardonnay-Riesling Italico-Malvasia. Vyzrálejší ovocné, příjemně aromatické bílé víno.Po odstopkování hroznů projde odrůda Garganega, ještě před fermentací, tzv. kryomacerací a poté se stejně jako ostatní odrůdy velmi jemně lisují. Fermentují při kontrolované teplotě v nerezových tancích.

Barva je krásně slámově žlutá se zelenkavými odlesky. V aroma je víno velmi ovocné a výrazné. V chuti lehčí, suché, dobře vybalancované s náznaky citrusů. Vhodné jako aperitiv nebo k plodům moře. Podávejte vychlazené při teplotě 10-12°C. Vhodné k vypití ihned nebo k dvouleté archivaci.

Alkohol: 12.5%

Karton 6ks

Růžové suché víno vyrobené z odrůd 65% Corvina, 30% Rondinella, 5% Sangiovese. Barva připomíná květy višní, v aroma tóny malin, rybízu a divokých květin. V chuti převládají tóny červeného bobulovitého ovoce, společně s osvěžující a mladou kyselinkou.

Skvěle se hodí k rybě, studeným masovým předkrmům nebo jako aperitiv. Teplota podávání 10-11°C. Víno je vhodné k okamžitému vypití.

Alkohol: 12.5%

Karton 6ks

Soave Classico DOC

315vč. DPH
  • Monte del Frá

Custoza Superiore Ca´del Magro DOC

345vč. DPH
  • Monte del Frá

Z hornatějších poloh okolí vesničky Soave pochází hrozny odrůdy Garganega, ze které se vyrábí toto typické, příjemné suché a šťavnaté bílé víno. Aroma bezového květu a rozkvetlé třešně. V chuti velmi minerální s tóny cukrového melounu.

Párujte například k risottu nebo grilované rybě.

Alkohol: 12.5%

Karton: 6ks

Bílé suché víno z oblasti Veneto. Pouze z jedné stejnojmenné vinice Ca´del Magro v denominaci Custoza pochází limitovaná produkce tohoto, asi nejúspěšnějšího bílého vína, sklepa Monte del Frá! Cuvée několika odrůd, jako je Garganega,Trebbiano, Cortese, Chardonnay, Tokai Friulano a jiných je zvlášť vinifikováno a poté zcelováno ve finální víno, které již 8 let po sobě získalo ocenění 3 skleničky Gambero Rosso stejnojmenného italského průvodce víny! Plná chuť a extraktivnost tohoto vína je dána i díky tomu, že vína ležela cca 4 měsíce „na kvasnicích“, tzv. Sur Lie.

Barva je žlutá se zelenými odlesky. V aroma divoké květiny, jablíčka a exotické ovoce. V chuti suché, plné a s dlouhou dochutí. Skvěle se hodí k sushi, syrové rybě a ústřicím. Teplota podávání 10-11°C.

Alkohol: 13%

Karton: 6ks

Lugana DOC

399vč. DPH
  • Monte del Frá

Suché bílé víno. Vína Lugana momentálně patří k nejvíce „trendy“ vínům po celé Evropě. Mladé generace lidí rádi pijí toto příjemně voňavé, lehké suché bílé víno z odrůdy Trebbiano di Lugana v jakémkoliv ročním období. Zrání 6 měsíců na kalech a 2 měsíce v lahvi než šlo do prodeje.

Aroma je květnaté, s meruňkou a mandlí. V chuti meloun, meruňky a kandovaný citron. Vhodné párování – předkrmy, ryby, zeleninové pokrmy. Pijte mladé!

Alkohol: 13%

Karton 6ks