Výběr vín z jihu Itálie

Zde představujeme výběr vín z několika vinařství jižní Itálie. Konkrétně z oblasti Puglia, Sicílie a Kampánie. Oblíbená jsou především vína odrůdy Primitivo, která se vyznačují velkou ovocností, plností a lehkou nasládlostí v projevu. Všechna vína vynikají skvělým poměrem kvality a ceny.

Falanghina del Beneventano IGT

189vč. DPH
  • Piantaferro

Primitivo IGT

189vč. DPH
  • Piantaferro

Bílé suché víno z oblasti Alto Adige. Víno je vyrobeno z burgundské odrůdy Pinot Bianco, o které byla v oblasti Alto Adige zmínka již před 150 lety. Vinice se nachází v nadmořské výšce 400-650m.

Žlutá barva se zelenkavými odlesky, v aroma jablíčka a hrušky, v chuti svěží a minerální s příjemnou kyselinkou. Vhodné jako aperitiv, k lehkým předkrmům, rybám a lehce kořeněnému bílému masu. Teplota podávání 8-10°C.

Alkohol: 13%

Karton 6ks

Bílé suché víno z oblasti Alto Adige. Víno je složeno z odrůdy Pinot Grigio (Rulandské šedé), které je v oblasti Alto Adige vysazováno již od 19. století, je zde tedy téměř „doma“. Vinice se nachází v nadmořské výšce 220-650m, víno v sobě uceluje mineralitu a svěžest z horské oblasti s výrazným extraktem a potenciálem hroznů z údolí.

Světlá žlutá barva, aroma angreštu a lipového květu, v chutí svěží a minerální. Vhodné jako aperitiv. Vyzkoušejte s grilovanou rybou, mořskými plody nebo houbami. Teplota podávání 8-10°C.

Alkohol: 13%

Karton 6ks

Primitivo di Manduria DOC

249vč. DPH
  • Piantaferro

Primitivo Magnifico IGT

309vč. DPH
  • Botter

Bílé suché víno z oblasti Alto Adige. Víno je složeno z odrůdy Chardonnay. Vinice se nachází v nadmořské výšce 280-450m, výrazné změny teplot mezi dnem a nocí dávají tomuto Chardonnay bohatou aromatičnost.

Žlutá barva se zelenkavými odlesky, aroma exotického ovoce, v chuti svěží a pevně strukturované s příjemnou kyselinkou. Vhodné jako aperitiv, k lehkým předkrmům, rybám a bílému masu. Teplota podávání 8-10°C.

Alkohol: 13%

Karton: 6ks

Bílé suché víno z oblasti Alto Adige. Víno je složeno z odrůdy Pinot Grigio (Rulandské šedé), které je v oblasti Alto Adige vysazováno již od 19. století, je zde tedy téměř „doma“. Vinice se nachází v nadmořské výšce 500-700m v okrese Penon, která je charakteristická večerním větrem, který velmi ochlazuje a způsobuje teplotní výkyvy mezi dnem a nocí. Víno zraje z 20% v barikových sudech a z 80% v nerezu.

Slámově žlutá barva se zelenkavými odlesky, ve vůni mandarinky, žluté broskve, hrušky a čerstvá jablíčka. Komplexní, strukturovaná chuť, delší slaná, minerální a ovocná dochuť. Vyzkoušejte s grilovanou rybou, mořskými plody nebo houbami. Teplota podávání 8-10°C. Vhodné k okamžitému vypití i  cca 4-6 leté archivaci.

Alkohol: 14%

Karton: 6ks

Syrah IGT

189vč. DPH
  • Piantaferro

Nero d Avola Intrigo IGT

189vč. DPH
  • Piantaferro

Červené suché víno z oblasti Sicilia. Víno je vyrobeno z odrůdy Syrah a po sklizni zraje 3-6 měsíců v nerezu než jde do prodeje.

Barva je tmavě červená s fialkovými odlesky. V aroma kořeněné tóny, červené ovoce a ostružiny. Elegantní víno s příjemně jemnou tříslovinou. Vhodné ke všem grilovaným a dušeným masům (jehněčí, vepřové, hovězí). Silně ochucené ryby nebo steak z tuňáka. Teplota podávání 16-18°C.

Alkohol: 13%

Karton 6ks

Červené suché víno z oblasti Sicilia. Víno je vyrobeno z odrůdy Nero d’Avola. Barva je rubínově červená s granátovými odlesky. Vůně je teplá s delikátními tóny třešní, malin a borůvek, kořenité tóny s balsamikem a vanilkou. Chuť je plná, teplá, vyvážená a tříslovitá s balsamikovými tóny a v závěru lehce lékořice.

Vhodné ke všem grilovaným a dušeným masům, včetně zvěřiny. K lasagním, ragů, jídlům na curry i k vyzrálejším nebo čerstvým bylinkovým sýrům. Teplota podávání 16-18°C

Alkohol: 13%

Karton 6ks

Chardonnay Le due Giare IGT 1.5l

229vč. DPH
  • Tenuta San Giorgio

Primitivo di Manduria DOC Imperio

579vč. DPH
  • Feudo Croce

Le due Giare Chardonnay IGP z vinařství Tenuta San Giorgio. Bílé suché víno z oblasti Puglia. Víno je vyrobeno z odrůdy Chardonnay z hroznů manuálně sklizených z vlastních vinic v provincii Taranto. Jemné lisování a macerace a fermentace při řízené teplotě. Zraje v nerezu.

Barva je slámově žlutá se zelenkavými odlesky. Aroma ovocné, aromatické s příjemnými citrusovými tóny. V chuti svěží a harmonické a přímo vybízí k dalšímu napití. Toto víno si nejvíce užijete dokud je mladé. Skvěle doprovodí lehčí jídla, ryby a bílé maso. Podávejte při 8-10°C.

Alkohol: 12%

Karton 6ks

Magnum lahev 1.5l – vhodné na rozlévání po skleničce

Imperio LXXIV Primitivo di Manduria DOP z vinařství Feudo Croce. Červené suché víno z oblasti Puglia. Víno je vyrobeno ze 100% odrůdy Primitivo. Zraje 12 měsíců v 5-10 hl fracouzských dubových sudech. Jde o užší kvalitativní špičku mezi víny Primitivo.

Barva intenzivně červená s granátovými odlesky. Aroma je komplexní s převahou zralého červeného ovoce, koření a lehkým nádechem kakaa a balsamika. V chuti plné, suché, ovocné s jemnou tříslovinou a lehkou kouřovou dochutí. Dobře se páruje k červenému masu nebo středně vyzrálým sýrům. Teplota podávání 18°C. Vhodné k okamžitému vypití i 3-4 leté archivaci.

Alkohol: 14.5%

Karton 6ks