Vinařství Baláž

Vinice se nachází v podoblasti mikulovské ve vinařské obci Dolní Dunajovice. Celková rozloha vinic vinařství Balážovi je 11 ha. Sklepní hospodářství produkuje ročně cca 30 000 l vína. Vína jsou zpracována šetrnou technologií s nižší výlisností a s minimálním použitím chemických přípravků. U výroby se používá řízené kvašení a u červených vín jablečno-mléčná fermentace. Výsledným produktem jsou vína zařazená do jakostních skupin kabinetní, pozdní sběr a výběr z hroznů.

Muškát Moravský, pozdní sběr

159vč. DPH
  • Vinařství Baláž

Irsai Oliver, pozdní sběr

149vč. DPH
  • Vinařství Baláž

Bílé polosuché víno. Víno je vyrobeno z odrůdy Muškát moravský. Obec Dolní Dunajovice, viniční trať Zimní vrch. Podoblast Mikulovská. Vinařská oblast Morava. Rok výsadby vinohradu 2003.

Barva je světle žlutá. Aroma čisté, přímé a intenzivní s jasnou a typickou odrůdovou aromatikou muškátu, doplněné o tóny vyzrálého ovoce a jemnou kořenitost. V chuti suché, svěží, spíš křehké až krémové a sametové s nižším obsahem kyselin a výrazným ovocným projevem.

Karton 6ks

Bílé suché víno. Víno je vyrobeno z odrůdy Irsai Oliver. Obec Dolní Dunajovice, viniční trať Mlýnská. Podoblast Mikulovská. Vinařská oblast Morava. Rok výsadby vinohradu 2010.

Barva je světle žlutá. Aroma čisté, přímé a intenzivní s jasnou a typickou odrůdovou aromatikou bílých květů, vyzrálého ovoce a jemné kořenitosti. V chuti suché, svěží, lehce kořenité se svěží ovocnou dochutí. Vhodné jako lehký aperitiv nebo k ovocným salátům.

Karton 6ks

Rulandské šedé, pozdní sběr

180vč. DPH
  • Vinařství Baláž

Pálava, výběr z hroznů

210vč. DPH
  • Vinařství Baláž

Bílé suché víno. Víno je vyrobeno z odrůdy Rulandské šedé. Obec Dolní Dunajovice, viniční trať Zimní vrch. Podoblast Mikulovská. Vinařská oblast Morava. Rok výsadby vinohradu 2003.

Barva je světle zeleno-žlutá. Aroma čisté, přímé a intenzivní s výrazným ovocným projevem a svěžím buketem zeleného jablíčka a s tóny citrusového ovoce. V chuti suché, svěží, ovocné, dlouhé s vyváženou dochutí. Vhodné k bílému masu nebo k zrajícím nearomatickým sýrům.

Karton 6ks

Polosladké bílé víno. Obec Dolní Dunajovice, trať Dunajovský kopec. Aroma domácího i exotického ovoce a po prodýchání s tóny sladkého koření (vanilka, hřebíček, skořice). V chuti sladké, mohutné až opulentní s dlouhou dochutí. Vhodné k asijské kuchyni nebo bílému masu.

Karton 6ks