Vinařství Plaček

Rodinné vinařství Jan Plaček bylo založeno v roce 2001, i když první vinohradnické krůčky sahají do 80. let minulého století. Vinařství se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice. Révu vinnou pěstuje ve vlastních vinohradech o rozloze 30 ha ve dvou obcích – Moravských Bránicích a Mělčanech. Řada vín také obdržela prestižní ocenění na mezinárodních výstavách.

Veltlínské zelené, jakostní

109vč. DPH
  • Vinařství Plaček

Muller Thurgau, jakostní

109vč. DPH
  • Vinařství Plaček

Bílé, suché víno. Slámově žlutá barva se zlatavými odlesky. Ve vůni dominuje svěžest citrusového ovoce – grepu, až po zelenou papriku. Chuť vína je svěží, plná, kořenitá.

Karton 6ks

Bílé, suché víno. Víno s jásavou působivou zelenkavou barvou. Ve vůni Vás osloví lehkou citrusovým aroma s jemným tónem bylinek a lučních travin. Chuť vína je jemná, svěží, ovocná, vyvážená s příjemnou dochutí. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C. Víno vhodné  ke každodennímu pití k prosté stravě a při společenské zábavě. Hodí se k předkrmům, zeleninovým polévkám, k rybě nebo k bílým měkkým sýrům.

Karton 6ks

Ryzlink rýnský, pozdní sběr

159vč. DPH
  • Vinařství Plaček

Hibernal, pozdní sběr

195vč. DPH
  • Vinařství Plaček

Bílé, polosuché víno. Barva vína je lákavá, zelenožlutá. Ve vůni najdeme tóny kvetoucí lípy, bylinek, medu, zralé žluté jablko, kdouli.  Chuť je příjemná, suchá, s jemnou pikantní kyselinkou s dlouhým citrusovým  závěrem. Podávejte vychlazené při teplotě 10 – 12 C k rybím specialitám, ke grilované zelenině s parmezánem, ze sýrů zkuste mladou goudu. Podávejte ke studeným předkrmům a telecímu masu.

Karton 6ks

Bílé, suché víno. Hibernal se zlato zelenkavou barvou osloví svou výraznou intenzivní nevšední vůní citrusů, ananasu, kiwi  a vyzrálých meruněk. Chuť vína je šťavnatá, svěží, dynamická, s jemnou kyselinkou a kořenitostí. Víno s výrazným tělem a zároveň harmonickým poměrem kyselin a cukrů. Víno je vhodné k archivaci.

Champion Znojemské podooblasti 2017
Zlatá medaile Salón vín ČR 2018
Top 77 2017

Karton 6ks

Pálava, pozdní sběr

215vč. DPH
  • Vinařství Plaček

Dornfelder, jakostní

129vč. DPH
  • Vinařství Plaček

Bílé, polosladké víno. Víno se zelenkavou barvou se zlatou jiskrou. Ve skvostné výrazné vůni najdeme stopy růží, doplněné o vanilku až po svěžest exotického ovoce, zvláště pak aroma svěží mandarinky. Chuť tohoto excelentního vína je výrazná, plná, dlouhotrvající, příjemná, s vyšším zbytkovým cukrem a jemnou kyselinkou. Doporučujeme podávat řádně vychlazené s lehkými letními deserty s ovocem, k paštikám, kořenitým masům, k jemným ovčím sýrům, olivám.

Zlatá medaile – Valtické vinné trhy 2018

Karton 6ks

Červené, suché. Víno s krásnou tmavě červenou až brusinkově temnou barvou zaujme příjemnou ovocnou vůní se stopami červeného ovoce, zvláště pak třešní a višní. Tato krásná vůně Vás vybízí k ochutnání tohoto vína. Chuť vína je svěží, ovocná s jemným nádechem kořením, kopíruje vůni. Víno je příjemné ovocné chuti. Doporučujeme podávat k těstovinám, ke kořeněným úpravám masa, grilovaným pokrmům, zvěřině a výrazným sýrům.

Karton 6ks

Frankovka, pozdní sběr

185vč. DPH
  • Vinařství Plaček

Cabernet Cortis, výběr z bobulí

499vč. DPH
  • Vinařství Plaček

Červené, suché. Krásná barva této Frankovky je veselá, rubínově červená. Ve vůni Vás zaujme vyzrálost, příjemná ovocné aroma převážně ostružin s jemným nádechem vanilky, koření. Chuť vína je velice lahodná, harmonická, plná. Dobře se bude hodit k podávání k pečeným masům, zvěřině, propečené kachně nebo huse. Zkuste podávat ke klasickým bílým nebo zrajícím sýrům.

Zlatá medaile – Víno Bojnice 2018
Stříbná medaile – Grand Prix Vinex 2018

Karton 6ks

Červené, suché. Barva vína je tmavočervená,  granátová.  Vůně je ovocná s tóny černého rybízu, ostružin a trnek, s nádechem koření a jemnou kouřovinkou. Chuť je plná, mohutná, tělnatá, extraktivní, s vysokým obsahem tříslovin a dlouhotrvajícím dojmem.

Zlatá medaile – Valtické vinné trhy 2018
Zlatá medaile – Víno Bojnice 2018
Zlatá medaile – Lednické vinné trhy 2018

Karton 6ks