Vinařství Tetur

Vinařství vzniklo v roce 1992 a vyvíjelo se během 20 let od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které se hlásí k modernímu stylu nejenom architekturou a vybavením, ale i svými víny. Vinařství Vladimír Tetur obdělává 12 hektarů vlastních vinic, ale převážnou část hroznů pro výrobu vína nakupuje od stálých dodavatelů výhradně z Velkých Bílovic. Zpracovává 12 bílých a 11 červených odrůd révy vinné v mnoha kvalitativních skupinách.

Müller Thurgau, jakostní

119vč. DPH
  • Vinařství Tetur

Ryzlink vlašský, jakostní

115vč. DPH
  • Vinařství Tetur

Jakostní polosuché bílé víno. Ročník 2014. Oblast Velkopavlovická. Svěží s nižším obsahem kyselin a vyváženým alkoholem. Barva jiskrná, žlutozelená. Lehčí, příjemně pitelné víno.

Karton 6ks

Jakostní polosuché bílé víno. Ročník 2014. Víno je složeno z odrůdy Ryzlink vlašský. Podoblast Velkopavlovická. Vinařská oblast Morava. Barva světle žlutozelená, nearomatické víno s pikantní kyselinkou, kterou si vychutnáme při delším posezení.

Karton 6ks

Muškát moravský, jakostní

119vč. DPH
  • Vinařství Tetur

Chardonnay, pozdní sběr

169vč. DPH
  • Vinařství Tetur

Jakostní polosuché bílé víno. Ročník 2014. Víno je složeno z odrůdy Muškát moravský. Podoblast Velkopavlovická. Vinařská oblast Morava. Zlatožlutá barva, velmi aromatické víno s muškátovou až pomerančovou vůní, jemnou ovocnou chutí a perspektivní kyselinkou.

Karton 6ks

Polosuché bílé víno v kvalitě pozdní sběr. Ročník 2013. Víno je složeno z odrůdy Chardonnay. Podoblast Velkopavlovická. Vinařská oblast Morava. Barva sytě žlutá, v aroma ovocité tropické tóny manga a ananasu. Středně plné víno, lehce kořenité, pikantní kyselinka.

Karton 6ks

Dornfelder, jakostní

135vč. DPH
  • Vinařství Tetur

Cabernet Sauvignon, pozdní sběr

199vč. DPH
  • Vinařství Tetur

Červené suché víno. Víno je složeno z odrůdy Dornfelder. Podoblast Velkopavlovická. Vinařská oblast Morava. Toto víno patří k nejvyhledávanějším pro svoji rubínovou barvu a jemnou květinovou vůni. V chuti je velmi jemné s nižším obsahem kyselin.

Karton 6ks

Červené suché víno v kvalitě pozdní sběr. Víno je složeno z odrůdy Cabernet Sauvignon. Podoblast Velkopavlovická. Vinařská oblast Morava. Vysoká granátová barva, vůně charakteristická po ostružinách, borůvkách. V chuti cítíme černý rybíz, povidla, kompot, džem a na konci dlouhá sametová kyselinka a jemná tříslovina.

Karton 6ks

BB Cuveé barrique RŠ

435vč. DPH
  • Vinařství Tetur

BB Cuveé barrique CS+MER

435vč. DPH
  • Vinařství Tetur

Bílé polosuché víno. Víno je složeno z odrůdy Rulandské šedé. Zrálo 15 měsíců v nových francouzských sudech typu barrique. Podoblast Velkopavlovická. Vinařská oblast Morava. Mohutné a tělnaté víno, toto víno je opakem toho co veřejnost od Moravy očekává,

Karton 6ks

Červené suché víno. Víno je složeno z odrůd Cabernet Sauvignon (85%) a Merlot (15%). Zrálo 36 měsíců v barikových sudech. Podoblast Velkopavlovická. Vinařská oblast Morava. Jedno z nejlepších červených vín vyrobených na Moravě. Sladší ovocnost ve vůni, přezrálé višně, vliv 36 měsíců v sudech (čokoláda, káva, vanilka). V chuti výrazné, delší dochuť s tóny čokolády. Má jiný styl než většina veřejnosti od moravských vín očekává.

Karton 6ks